На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од див ориз (30 мл)

Масло од див ориз (30 мл)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил115
Достапност: На залиха
490 ден. Без ДДВ: 467 ден.
Количина: Стави во кошничка


Во светот се одгледуваат многу сорти на ориз но малкумина во нашиот регион знаат дека дивиот/црн ориз е многу полековит и хранлив од обичниот бел ориз. Истиот содржи скоро двојно поголема количина на прехранбени влакна, витамини, минерали и аминокиселини. Бидејки содржи диететски влакна одличен е за цревната флора и цел дигестивен тракт.

Маслото од див ориз има широка примена и се користи:

  • при срцеви проблеми
  • при високо ниво на холестерол и триглицериди
  • при констипација
  • при дијареа
  • за јакење на имунитот
  • за јакнење на коските
  • и при спречување на стареењето.
Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 30 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Најдоброто од сите масла. Најпознато е по релаксирачкиот ефект на телото, но одлично е и за кожата. ..
495 ден.
Без ДДВ: 420 ден.
Маслото од кантарион го спречува воспалението на ткивата и го помага брзото заздравување на раните и..
490 ден.
Без ДДВ: 415 ден.
Бадемите се богати со диететски влакна, витамини и минерали. Претставуваат вид на добро избалансиран..
370 ден.
Без ДДВ: 352 ден.
Маслото од бор (Pinus syvestris) има ароматичен мирис и од многу одамна се користи за циркулација, о..
500 ден.
Без ДДВ: 424 ден.
Хељдата потекнува од централната Азија каде што се користела уште од 6000 година пред нова ера, а во..
350 ден.
Без ДДВ: 333 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.