На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од бор (50 мл)

Масло од бор (50 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил114
Достапност: На залиха
500 ден. Без ДДВ: 424 ден.
Количина: Стави во кошничка


Маслото од бор (Pinus syvestris) има ароматичен мирис и од многу одамна се користи за циркулација, опуштање и ублажување на болките во зглобовите и мускулите. Особено поволно делува при ревматски заболувања, мускулни воспаленија, вкочанетост и болки во грбот и зглобовите. Ја поттикнува периферната циркулација и влијае антимикробно и противвоспалително.

Маслото од бор помага и во лечењето на проблеми со кожата, го забрзува метаболизамот, делува како противотров, ги отстранува бактерииите и респираторните проблеми кои се јавуваат при настинки и грип.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 50 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Се добива како ладно цедено масло од семе и лист од коприва. Изобилува со протеини, омега 3, омега 6..
490 ден.
Без ДДВ: 467 ден.
Најдоброто од сите масла. Најпознато е по релаксирачкиот ефект на телото, но одлично е и за кожата. ..
495 ден.
Без ДДВ: 420 ден.
Маслото од кантарион го спречува воспалението на ткивата и го помага брзото заздравување на раните и..
490 ден.
Без ДДВ: 415 ден.
Бадемите се богати со диететски влакна, витамини и минерали. Претставуваат вид на добро избалансиран..
370 ден.
Без ДДВ: 352 ден.
Во светот се одгледуваат многу сорти на ориз но малкумина во нашиот регион знаат дека дивиот/црн ори..
490 ден.
Без ДДВ: 467 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.