На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од бадем (50 мл)

Масло од бадем (50 мл)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил113
Достапност: На залиха
370 ден. Без ДДВ: 352 ден.
Количина: Стави во кошничка


Бадемите се богати со диететски влакна, витамини и минерали. Претставуваат вид на добро избалансирана храна која обезбедува заштита од болести. Тие се комплетен извор на енергија, како и на хранливи материи.

Маслото од бадем се користи како емолиент. Со негова редовна примена се одржува влажноста на кожата. Дополнително, маслото се користи и за готвење. Тоа исто така се користи и како основа за изработка на традиционалните лекови во ароматерапијата, во фармацевтцката и козметичката индустрија.

Маслото од бадем е најдобро чуваната тајна за одржување на влажност на кожата, растење на густа и долга коса и цврсти нокти, ослободување на темните кругови околу очите, па дури и спречување на стрии. Ова масло не дава масен ефект, не ги затвора порите и брзо се апсорбира во кожата.

Маслото од баден и голем број на корисни употреби:

  • од корист за дигестивниот систем
  • во ароматерапијата делува смирувачки и ја намалува болката
  • помага во намалување на холестеролот
  • го храни мозокот и нервниот систем
  • го подобрува тенот и го задржува сјајот на кожата
  • ја смирува иритацијата на кожата и воспаление
  • го намалува чешањето на кожата
  • ја храни кожата
  • лекува испукани и суви усни.
Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 50 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Се добива како ладно цедено масло од семе и лист од коприва. Изобилува со протеини, омега 3, омега 6..
490 ден.
Без ДДВ: 467 ден.
Најдоброто од сите масла. Најпознато е по релаксирачкиот ефект на телото, но одлично е и за кожата. ..
495 ден.
Без ДДВ: 420 ден.
Маслото од кантарион го спречува воспалението на ткивата и го помага брзото заздравување на раните и..
490 ден.
Без ДДВ: 415 ден.
Маслото од бор (Pinus syvestris) има ароматичен мирис и од многу одамна се користи за циркулација, о..
500 ден.
Без ДДВ: 424 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.