Масло од арган (20 мл)

Масло од арган (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил007
Достапност: На залиха
590 ден. Без ДДВ: 500 ден.
Количина: Стави во кошничка


Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу редок. Ова масло е многу поотпорно на оксидација од маслиновото масло. Поради неговиот квалитет маслото има широка примена и се употребува подеднакво и во козметиката и во кулинарството. 

Истражувачите откриле дека секојдневното консумирање на ова масло е важен фактор:

  • за спречување на разни видови на рак
  • за кардиоваскуларни заболувања
  • лекување на дебелината
  • намалување на штетниот холестерол
  • намалување на триглицеридите во крвта.

Традиционално се користи во третмани за кожни болести и како козметичко средство за разубавување на кожата и косата:

  • врши хидратација на кожата
  • ги лекува младешките акни
  • ги избелува темните дамки на лицето
  • ја негува косата.
Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Ладно цедено масло, богато со природни витамини (посебно витамините А и Е кои се важни за нашата кож..
410 ден.
Без ДДВ: 391 ден.
Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу р..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Маслото од кокос е едно од најздравите масла кое може да се употребува во исхраната и најб..
450 ден.
Без ДДВ: 381 ден.
Постојат повеќе делотворни влијанија на ова масло врз човековото здравје, а едно од најголемите е не..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден.
Без ДДВ: 407 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.