На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од камилица (20 мл)

Масло од камилица (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил010
Достапност: На залиха
550 ден. Без ДДВ: 466 ден.
Количина: Стави во кошничка


Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на камилицата. Исто така содржи и флавоноиди (апигенин-има антивоспалителна активност, ги намлува грчевите во мазните мускули и може да ја спречи леукемијата), кумарини (ги убива бактериите и ја спречува коагулацијата на крвта), гликозиди, алкалоиди и валеријанска киселина.

Маслото од камилица ги омекнува секретите од воспалените дишни патишта, така што тие полесно се искашлуваат. Се користи исто така и во случај на алергии, анемии, коњуктивитис, дерматитис, а ја намалува и мигрената. Се употребува и како средство за масажа против сувата кожа, посебно на лактовите и петите.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Маслото од кокос е едно од најздравите масла кое може да се употребува во исхраната и најб..
450 ден.
Без ДДВ: 381 ден.
По своето антисептичко дејство, маслото од смреката е познато уште од минатото.  Маслото од ..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Маслото од кантарион го спречува воспалението на ткивата и го помага брзото заздравување на раните и..
490 ден.
Без ДДВ: 415 ден.
Постојат повеќе делотворни влијанија на ова масло врз човековото здравје, а едно од најголемите е не..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден.
Без ДДВ: 407 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Маслото е ладно цедено, богато со витамин Е, олеинска киселина, линоленска киселина и палмитинс..
690 ден.
Без ДДВ: 657 ден.