-5% Антипаразитска програма (црн орев, пелин и каранфилче)

Антипаразитска програма (црн орев, пелин и каранфилче)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил056
Достапност: На залиха
2.760 ден. 2.629 ден. Без ДДВ: 2.503 ден.
Количина: Стави во кошничка


Во рамки на цената добивате пакет од три производи (кои може да ги купите и поединечно):

Антипаразитската програма се состои од комбинација на маслени екстракти од црн орев, пелин и каранфилче, кои доколку се примаат заедно во строго одредени количини вршат комплетно чистење на организмот од паразити и вируси. Црниот орев ги уништува возрасните паразити, каранфилчето јајцата на паразитите, а пелинот ги убива ларвите.

Антипаразитската програма е 100 % природна комбинација за прочистување на сите познати видови бактерии и паразити. Сите ние сме лесно подложни на внесување на паразити и бактерии кои гравитираат околу нас 24 часа дневно, а кои телото и организмот неможат да ги одбијат. Класични и алтернативни лекари тврдат дека паразитите можат да бидат причина за многу здравствени проблеми, дури и сериозни болести како рак и тумор.

Американскиот Национален Здравствен Институт докажува дека кај просечниот човек има и до 1 килограм паразити кои ги исцицуваат витамините и минералите од телото, а притоа оставаат токсини. На овој начин тие го слабеат нашиот имунитет и доведуваат до болести како што се:

  • Чести настинки
  • Тешко дишење
  • Алергии
  • Проблеми со урино канали (ешерихија)
  • Стафилокока, стрептокока
  • Мигрена и главоболка
  • Проблеми со црн дроб
  • Хепатит
  • Срцеви тегоби
  • Тешки заболувања.

Dr. Hulda Clark (1928-2009) е американски биофизичарка која прва ја развива природната комбинација за борба против паразити/бактерии, позната како Антипаразитската програма. Со помош на Антипаразитската програма таа излечила повеќе од 20.000 луѓе од сериозни болести како рак, артритис, астма, aнемија.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Кората на плодот на Црниот орев (Juglans nigra), кој е познат и како Источен црн орев, содржи танин ..
990 ден.
Без ДДВ: 943 ден.
Пелинот е познат како најсилен отров против паразити. Содржи thujoni и isothujoni, кои ги убиваат па..
820 ден.
Без ДДВ: 781 ден.
Карнафилчето содржи eugenal, cariofilen и tanin, кои имаат силни антимикробни својства. Овие компоне..
950 ден.
Без ДДВ: 905 ден.
Маслото од цимет е особено ценето во ароматерапијата. Одлично е во борбата против исцрпеност, депрес..
495 ден.
Без ДДВ: 471 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.