PALISEPT капсули

PALISEPT капсули

Производител/Дистрибутер: Institut "Dr Josif Pančić"
Шифра на производот: бил006
Достапност: На залиха
395 ден. Без ДДВ: 376 ден.
Количина: Стави во кошничка


Хербален препарат за ублажување на тегоби на мокрачните патишта.

Капсули од екстракт на Вранилова трева (Origanum heracleotim) се единствена хербална формула која помага во многу тегоби на уринарен тракт. Една капсула PALISEPT содржи единстевни состојки на карвакрол и тимол екстрахирани од етерично масло на Вранилова трева. Уникатните компоненти карвакрол и тимол се најважни во антибактериското дејство на овој производ. Tие се многу важни за бубрежните канали и за цел урино тракт, како и за дигестивениот тракт и дишните патишта што во последно време го потврдуваат и клиничките студии.

PALISEPT капсулите се користат при:

  • Камен во бубрег
  • Ешерихија коли
  • Останати бактерии на урино канали
  • Нередовно мокрење
  • Болки при мокрење
  • Простата
  • Спазмолитик
  • Антивиротик
  • И многу, многу повеќе.

Дозирање и употреба:
Првите 3 - 5 дена се земаат 3 пати на ден по 2 капсули, а потоа 3 пати на ден по 1 капсула. Во случаи на благи тегоби се земаат 3 пати на ден по 1 капсула.

Карактеристики на производот
Тип на производ капсули
Пакување 30 капсули
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.