Ореви (рефус 100 гр)

Ореви (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил075
Достапност: На залиха
51 ден. Без ДДВ: 49 ден.
Количина: Стави во кошничка


Оревите се јаткасто овошје кое е калорично и богато со масти, но тоа што е важно е дека тие масти се здрави незаситени масни киселини како што се линолната, олеинската и алфа линоленската. Оревите се богати и со витамини и минерали кои помагаат организамот да остане здрав.

Оревите содржат голем број на нутритивни состојки (калиум, магнезиум, фосфор, железо, калциум, цинк, витамини Б, Б6, Е, А), што го сместува на листата на најздрави намирници во светот.

Консумирањето на оревите е препорачливо бидејќи тие:

  • Содржат антиоксиданси
  • Ја подобруваат меморијата
  • Го намалуваат холестеролот
  • Помагаат во превенцијата против рак на дојка
  • Ги штитат крвните садови
  • Помагаат за полесно и подобро спиење
  • Ја подобруваат потенцијата кај мажите.
Карактеристики на производот
Тип на производ јаткасто овошје
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.