GAVEZ гел

GAVEZ гел

Производител/Дистрибутер: Institut "Dr Josif Pančić"
Шифра на производот: бил021
Достапност: На залиха
395 ден. Без ДДВ: 335 ден.
Количина: Стави во кошничка


Гел за кожа, отоци, рани и пострауматски состојби.

Постои народна поговорка, нема нешто што Гавезот не лечи. 

Гел од екстракт од корен од Гавез (Symphytum) кој содржи слуз, танини, алантоин, ја подобрува епитализацијата на кожата и помага во обнова на ткивата. Богат со неопходни витамини, минерали, амино и есенцијални етерни масла кои помагаат во секој проблем со кожата, мускулите и ткивата. Производ кој веќе 80 години се продава на пазарите на Поранешна Југославија и цела Југо-Источна Европа.

GAVEZ гелот е еден од најдобрите препарати на пазарот од посебна корист при: 

  • сите типови кожни тегоби
  • модринки 
  • отоци 
  • рани
  • скршеници
  • опекотини и изгореници
  • лузни
  • спортски повреди 
  • пост-трауматски услови 
  • гихт

Начин на употреба:
Се нанесува при повреди, лузни, болки и осипи.

Карактеристики на производот
Тип на производ гел
Пакување 100 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Чајна мешавина против ноќно мокрење, подготвена од македонски билки.  Состав: Urticae folium..
200 ден.
Без ДДВ: 191 ден.
Пакет од 4 различни видови (2 Ехинопсис и 2 Мамиларија) кактуси. Можност која не се пропушта да..
576 ден.
Без ДДВ: 488 ден.
Најдоброто од сите масла. Најпознато е по релаксирачкиот ефект на телото, но одлично е и за кожата. ..
495 ден.
Без ДДВ: 420 ден.
Маслото од кантарион го спречува воспалението на ткивата и го помага брзото заздравување на раните и..
490 ден.
Без ДДВ: 415 ден.