FITOREKTAL крема за хемороиди

FITOREKTAL крема за хемороиди

Производител/Дистрибутер: Institut "Dr Josif Pančić"
Шифра на производот: бил004
Достапност: На залиха
395 ден. Без ДДВ: 335 ден.
Количина: Стави во кошничка


Хербална крема за ублажување на тегобите при појава на хемороиди.

100% хербална крема за хемороиди кој е повеќекомпонентна формула од хербални гелови која повеќе од 30 години се продава на пазарите на поранешна Југославија и Југо-Источна Европа. 

Кремата за хемороиди содржи есенцијални екстракти од див костен, ајдучка трева, камилица, нане и останати хербални состојки богати со активни материи кои делуваат антивоспалително и се благотворни при примена на кожата и слузокожата на хемороидите (посебно при болни фази). Масната подлога како состојка ја олеснува дефекацијата и триењето и дополнително делува смирувачки при болки и чешање.

Со употреба на кремата за хемороиди се делува на:

  • внатрешни и надворешни хемороиди
  • крварење
  • свраб и чешање
  • воспаленија
  • црвенила и иритација
  • рани.

Начин на употреба:
Се нанесува наутро и навечер.

Карактеристики на производот
Тип на производ крема
Пакување 30 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.