-5% Здравец (50 гр)

Здравец (50 гр)

Шифра на производот: бил082
Достапност: На залиха
62 ден. 59 ден. Без ДДВ: 50 ден.
Количина: Стави во кошничка


Здравецот (Geranium macrorrhizum) е повеќегодишна билка со пријатен мирис. Изобилува со танини и во народната медицина се употребува како средство за лечење на помали оштетувања и виспаленија на кожата и слузокожата. Се успотребува и при воспаление на слузокожата на органите за варење. Здравецoт e можеби eдинствeнa балканскa билка која е природен извор на германиум.

Горчливa co адстрингентно, антиинфламаторно, антисептичнo и антибактерискo деjcтвo. Се препорачува за менорагија, крварења, рани, тешки болести, дијареа, нарушувања на бубрезите и мочниот меур, како и одредени инфекции на уринарниот тракт и вирусни инфекции.

Чајот позитивно делува на работата на бубрезите, го зајакнува имунитетот и ги намалува симптомите на исцрпеност. Бидејќи има антисептичко дејство, се препорачува за испирање на устата. Ја ублажува несоницата, ги намалува симптомите на аниксиозност, ПМС-от и менопаузата.

Карактеристики на производот
Тип на производ чај
Пакување 50 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Зелениот чај е неверојатен извор на здравје. Тој е моќен антиоксиданс кој што треба да биде дел..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Ајдучката трева (Аchillea millefolium) која многу добро е позната помеѓу треварите и луѓето кои..
50 ден.
Без ДДВ: 42 ден.
Црвениот здравец (Geranium robertianum) е повеќегодишна билка со цвет во црвено-виолетова боја. Само..
190 ден.
Без ДДВ: 161 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.