Маточина (50 гр)

Маточина (50 гр)

Шифра на производот: бил085
Достапност: На залиха
67 ден. Без ДДВ: 57 ден.
Количина: Стави во кошничка


Маточината (Melissa officinalis) е билка која е широкораспространета, особено е присутна во јужна Европа, медитеранскиот регион и северна Африка, каде што се одгледува повеќе од 2.000 години. Таа е лековита, мирисна, украсна, зачинска, ароматчна и медоносна.

Чајот од Маточина има исклучително пријатен мирис на лимон и свеж, слабо остар вкус. Маточината има седативно, противвоспалително и антивирусно дејство. Се препорачува за подобар сон, за подобрување при варењето на храната, смирување на симптомите на мачнина и повраќање, стресни состојби, при главоболки, при настинки и при состојби на нервна напнатост.

Карактеристики на производот
Тип на производ чај
Пакување 50 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Дивото нане (Mentha arvensis) помага при многу заболувања. Чајот од Диво нане е корисен при главо..
55 ден.
Без ДДВ: 47 ден.
Питомото нане (Mentha × piperita) е една од најдобрите билки за лекување на болки во цревата и пречк..
55 ден.
Без ДДВ: 47 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Чудото од д-р Рене Каисе сега и кај нас! Езијак (Essiac) чајот е четири компонентна билна формула..
950 ден.
Без ДДВ: 905 ден.
Зелениот чај е неверојатен извор на здравје. Тој е моќен антиоксиданс кој што треба да биде дел..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Коњското опавче (Equisetum arvense) е жилав и отпорен плевел кој расте на влажни места. Билката е ви..
54 ден.
Без ДДВ: 46 ден.
Органски чај кој се користи при намален имунитет, стрес, намалена физичка способност, намален број н..
890 ден. 395 ден.
Без ДДВ: 335 ден.
Црвениот здравец (Geranium robertianum) е повеќегодишна билка со цвет во црвено-виолетова боја. Само..
190 ден.
Без ДДВ: 161 ден.