На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Коњско опавче (50 гр)

Коњско опавче (50 гр)

Шифра на производот: бил086
Достапност: На залиха
54 ден. Без ДДВ: 46 ден.
Количина: Стави во кошничка


Коњското опавче (Equisetum arvense) е жилав и отпорен плевел кој расте на влажни места. Билката е висока околу 20-40 cm и со својот изглед потсетува на бор или на елка. Иглестите и долги лисја се подредени на повеќекатни пршлени околу стеблото. Стебленцето е витко и шупливо.

Многубројната лековитост на оваа билка е позната уште од стариот век. Вистински природен диуретик кој во својот состав содржи витамини, минерали, амино киселини како и хемиски компоненти со антиоксидативно и инфламаторно дејство. Оваа билка е познат диуретик, незаменлива и непроценлива е кога станува збор за крвавења, воспаленија, камен и песок во бубрезите и при сите нарушувања на функцијата на урогенителниот тракт.

Коњското опавче се користи при:

  • Слабокрвност 
  • Чир на желудник
  • Болести на уринарен тракт
  • Грчеви
  • Остеоартритис
  • Остеопороза
  • Менструални болки
  • Хеморагија
  • и за енергија и виталност.
Карактеристики на производот
Тип на производ чај
Пакување 50 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Ајдучката трева (Аchillea millefolium) која многу добро е позната помеѓу треварите и луѓето кои..
50 ден.
Без ДДВ: 42 ден.
Мечкино грозје (Arctostaphylos uva-ursi) е едно од најпознатите растенија што се користат при воспал..
55 ден.
Без ДДВ: 47 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Немате доволно апетит? Никако да ставите некој килограм повеќе? Чајот за апетит е повекедецени..
250 ден.
Без ДДВ: 238 ден.
Стопете ги килограмите брзо и ефикасно. Во услови на брз животен распоред тешко можеме да се прид..
290 ден.
Без ДДВ: 276 ден.
Стопете ги килограмите брзо и ефикасно. Во услови на брз животен распоред тешко можеме да се прид..
120 ден.
Без ДДВ: 114 ден.
Чудото од д-р Рене Каисе сега и кај нас! Езијак (Essiac) чајот е четири компонентна билна формула..
950 ден.
Без ДДВ: 905 ден.