На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
ЕЗИЈАК органски чај (30 гр)

ЕЗИЈАК органски чај (30 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил094
Достапност: На залиха
950 ден. Без ДДВ: 905 ден.
Количина: Стави во кошничка


Чудото од д-р Рене Каисе сега и кај нас!

Езијак (Essiac) чајот е четири компонентна билна формула која е пронајдена од канадската медицинска сестра Рене Каисе (1888 – 1978). Овој чај им даде живот на многу пациенти и надеж на многумина означени како "безнадежни" од своите доктори.

Рецептот е формулиран во далечната 1920 година кога сестра Каисе го составува чајот по рецептура на поглаварот на локалното Индијанско племе од Онтарио, Канада. И самата Рене Каисе кога заболува од рак на дојка започнува да го користи овој чај и за кратко време се опоравува, после што многу доктори почнуваат да и ги испраќаат своите безнадежни пациенти на третман. Во 1930 година основа и своја клиника каде на болните од тумор и канцер им го дава овој чај без друга дополнителна терапија. Оваа формула добила уште поголемо значење кога и нејзината мајка заболува од канцер на бели дробови. После кратко користење на Езијак чајот, канцерогените клетки изчезнале и таа живеела уште 25 години и доживеала длабока старост.

Основата на оваа формула е зајакнување на здравите клетки и блокирање на каналите за хранење на заразените клетки при што истите слабеат и се повлекуваат. Покрај антиканцерогеното дејство и јакнење на имунитетот, оваа билна формула oвозможува и: 

  • прочистување на крвта, 
  • исфрлање на тешките метали и отрови од организмот, 
  • јакнење на коските, мускулите и лигаментите, 
  • здрав мозок и нерви, 
  • го штити организмот од штетни зрачења, 
  • го спречува создавање масни наслаги во крвните садови и го јакне срцевиот мускул,
  • намалување на тегоби на црниот дроб и жолчката.
Карактеристики на производот
Тип на производ чај
Пакување 30 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Органски чај кој се користи при намален имунитет, стрес, намалена физичка способност, намален број н..
650 ден. 490 ден.
Без ДДВ: 415 ден.
Органски чај кој се користи при намален имунитет, стрес, намалена физичка способност, намален број н..
890 ден. 395 ден.
Без ДДВ: 335 ден.
Органски чај кој се користи при намален имунитет, стрес, намалена физичка способност, намален број н..
1.500 ден. 890 ден.
Без ДДВ: 754 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Зелениот чај е неверојатен извор на здравје. Тој е моќен антиоксиданс кој што треба да биде дел..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Коњското опавче (Equisetum arvense) е жилав и отпорен плевел кој расте на влажни места. Билката е ви..
54 ден.
Без ДДВ: 46 ден.
Маточината (Melissa officinalis) е билка која е широкораспространета, особено е присутна во јужна Ев..
67 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Црвениот здравец (Geranium robertianum) е повеќегодишна билка со цвет во црвено-виолетова боја. Само..
190 ден.
Без ДДВ: 161 ден.