Бабин заб (30 гр)

Бабин заб (30 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил089
Достапност: На залиха
90 ден. Без ДДВ: 76 ден.
Количина: Стави во кошничка


Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито жолти цветови позната по својата отпорност да преживее во услови на големи суши и други непогоди, поради што е позната и како "преживувач". 

Билката има повеќе активни состојки меѓу кои, сапонини и тоа протодиосцин (има антиканцерогено дејство и го подобрува сексуалното здравје) и протограцилин (го помага нивото на тестостерон). 

Се користи во лековити напитоци за:

 • сила и енергија
 • подобрување на моторна активност и издржливост на телото
 • плодност
 • стерилитет (посебно кај машки стерилитет)
 • проблеми на уринарен тракт
 • менструални болки
 • превенција и третман на тешки болести
 • асцитис
 • за јакнење на срцевиот мускул
 • артериосклероза
 • холестерол.
Карактеристики на производот
Тип на производ чај
Пакување 30 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:За физичка и ментална кондиција. Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито ..
664 ден.
Без ДДВ: 563 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Безбеден производ за просветлување и избелување на косата со исклучителна самозаштитна формула. ..
85 ден.
Без ДДВ: 72 ден.
На косата и дава волумен, јачина и собвршен сјај. Нова формула на хидроген во емулзија, наменет з..
55 ден.
Без ДДВ: 47 ден.
Мицералната вода темелно ја чисти кожата на лицето и брзо и ефикасно ги отстранува нечистотиите и си..
219 ден. 176 ден.
Без ДДВ: 149 ден.
Рачно изработени трепки од најквалитетно природно влакно. Модели: 01 - Naturaly great 02 ..
175 ден.
Без ДДВ: 148 ден.