-22% BETTER LIFE озонер

BETTER LIFE озонер

Шифра на производот: арх001
Достапност: На залиха
8.990 ден. 7.000 ден. Без ДДВ: 5.932 ден.
Количина: Стави во кошничка


BETTER LIFE озонерот наоѓа широка примена во домаќинството. Практичноста, едноставната употреба, благотворност и заштедата на време за секојдневно миење и конзумирање на овошје, зеленчук, месо и риби, се земени во предвид при истражувањето, развојот и производството на BETTER LIFE озонерот. Тхнологијата која ја користи озонерот е напредна технологија која се користи во современите индустрии за храна, вода и пијалоци ширум светот, која има за цел подобрување на квалитетот и здравствената безбедност на храната, водата и пијалоците. Со BETTER LIFE озонерот сега сето тоа го имате во вашиот дом.

Храната која денес ја јадеме може да изгледа преубаво и да е превкусна, но факт е дека може во себе да содржи многу смртоносни состојки кои му штетат на организмот. Конзумирањето на такви состојки може да доведе до сериозни заболувања. Знаеме и дека храната од супермаркетите, пазарите и други продажни места, може да содржи поголеми количини на пестициди, но поголемиот дел од нас не се во потполност свесни колку тие се опасни за нашето здравје.

BETTER LIFE озонерот го користи воздухот од околината која содржи над 20 % кислород. Притоа се води сметка просторијата во која се наоѓа озонерот да е добро проветрена. Воздухот од околината се всмукува со пумпа и се спроведува до внатрешноста на апаратот. Електричното празнење во внатрешноста на апаратот кислородот О2 го претвора во озон О3. Зависно од избраната опција за користење, озонот патува низ силиконската цевка отпорна на озон со дифузер на крајот. Ако го ставите дифузерот во сад со вода ќе забележите дека гасот на озон излегува во форма на меурчиња. Истовремено ќе почувствувате миризба која посочува на присуство на озон. Доколку цевката не ја потопите во вода, озонот ќе излегува во околниот воздух притоа дезинфицирајќи го и прочистувајќи го просторот.

Подетални информации за производот може да најдете овде.

Карактеристики на производот
Тип на производ озонер
Модел HYS 1668
Моќност 18 W
Емисија 500 mg/h
Рок на траење неограничен
Димензии 173x70x240 (mm)
Тежина 0.7 kg
Гаранција 12 месеци
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.